FSoft Service, i ben tė gjitha llojet e riparimeve tė kompjuterit apo laptopit. Pas riparimit tė kompjuterit tuaj ju jepim njė raport pėr problemin qė ka pasur kompjuteri juaj. Shumicėn e rasteve tė riparimit mund tė bėhet nė 1-2 ditė dhe nė qoftė se ju zgjidhni ekspres opcionin mund tė bėhet pėr disa orė.

Detyrat mė tė zakonshme qė ne i kryejmė janė:
- Reinstalim i sistemit operativ (Windows XP, Vista ose Windows 7)
- Zėvendėsimi i furnizimit tė energjisė (UPS)
- Disk Zėvendėsimi (HDD)
- RAM Zėvendėsimi (RAM)
- Zėvendėsimi drive optik (DVD-RW & DVD-ROM)
- Kthimi i tė dhėnave nga disku i dėmtuar jo shumė rėndė (Data Recovery, Recovery Disk)
- Kthimi i tė dhėnave me mė tepėr se 80 %, p.sh.: fotografit apo tekst dokumentet me vlerė qe i keni fshirė pa dashje para disa muaj (Recovery File)
- Fshirjen e Virusesve , Spyware, Malware, etj.

Ne gjithashtu mund tė bėjmė instalimin e programeve tė ndryshme siq janė: Microsoft Office tė gjitha versionet, instalimin e anti-virusave mė tė mirė qė janė: Kaspersky, ESET NOD 32, Symantec, Avast!, Gjithashtu instalojmė programe pėr design siqė janė: Photoshop, Dreamweaver 8, FrontPage, bėjm instalimin e lojrave mė tė reja si: Call of duty - Warfare 2, Generals Zero Hour, Counter Strike, G-Force, Sniper Elite, Fifa 2010 dhe shum tjera, po ashtu instalojm edhe programe sipas dėshirės.
Mbani mend tė gjitha programet qė i instalojmė janė tė licencuara.

Ju jeni gjithmonė tė mirėpritur, ne jemi gjithmonė tė gatshėm pėr kėshilla.